Co umí naše aplikace?

Kompletní administrace veřejné zakázky
Profil zadavatele
(ezakazky)
Dynamické dokumenty pro veřejné zakázky
Aktuální legislativa k VZ při ruce
Zákaznická podpora vždy na blízku
Elektronická komunikace
Vzorové dokumenty včetně směrnic
Elektronický příjem nabídek
Poradenství ve veřejných zakázkách
Vzdělávací programy
„Nejsme IT firma ani právní kancelář. Jsme OTIDEA, administrátoři s praxí. Vyvinuli jsme nástroj, který je Vám nyní k dispozici.”
certifikace
certifikat certifikat
V případě otázek navštivte nejčastější dotazy.

Aktuality

21. srpna 2019 POKUTA ZA NÁKUP RUČNÍCH GRANÁTŮ PRO MINISTERSTVO OBRANY ČR BYLA POTVRZENA

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj potvrdil svým pravomocným rozhodnutím uložení pokuty ve výši 7 200 000 korun Ministerstvu obrany České republiky za přestupek spáchaný při zadávání veřejné zakázky „Nákup munice 2017/I – Ruční útočné granáty 2“. Úřad již v minulosti v souvisejícím správním řízení uložil také zákaz plnění této veřejné zakázky.

Ministerstvo obrany spáchalo přestupek tím, že uzavřelo smlouvu s vybraným dodavatelem, jímž je společnost Česká zbrojovka a. s., aniž by odeslalo oznámení o výběru dodavatele ostatním účastníkům zadávacího řízení, společnostem D-TECHNIK a.s., STV GROUP a.s. a MPI Group, s.r.o. K uzavření smlouvy tak došlo v době, kdy ještě nesměla být vůbec uzavřena, neboť zákon o zadávání veřejných zakázek počítá mj. s tím, že smlouvu zadavatel může uzavřít až po uplynutí lhůty pro podání námitek proti rozhodnutí o výběru dodavatele. V šetřeném případě však v důsledku nezákonného jednání Ministerstva obrany tato lhůta ani nezačala běžet.

Uvedeným postupem zadavatel fakticky znemožnil ostatním účastníkům zadávacího řízení podat případné námitky proti výběru dodavatele. Podání námitek je přitom jedním ze základních institutů, jejichž prostřednictvím se neúspěšní uchazeči o zakázku mohou bránit proti případnému porušení jejich práv ze strany zadavatele. Současně tak zadavatel znemožnil nevybraným dodavatelům domáhat se nápravy před Úřadem, neboť podání námitek je i nezbytným předpokladem pro následné podání návrhu k ÚOHS. Úřad dále dovodil, že nezákonný postup ministerstva mohl ovlivnit výběr dodavatele.

Předseda ÚOHS zamítl námitky zadavatele týkající se materiální stránky přestupku a současně potvrdil, že uložená pokuta je přiměřená významu spáchaného správního deliktu, když se typově jednalo o jedno z nejzávažnějších možných pochybení zadavatele.

Tiskové oddělení ÚOHS
19/080VZ016  –  R0101/2019

Váš tým OTIDEA  
4. července 2019 Odstávka systému
Vážení klienti, dovolujeme si Vás informovat o odstávce systému, ke které dojde od dnešní půlnoci do nedělního poledne, tedy od 4.7.2019 23:59 do 07.07.2019 do 12:00! 
23. května 2019 Vážení klienti Zadavatel.cz

Poplatek za podnět k antimonopolnímu úřadu zůstane, ombudsmanka neuspěla se zrušením.

Podání podnětu k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže má podle menšinového kabinetu hnutí ANO a ČSSD regulační charakter a jeho zrušení by vedlo k zavalení úřadu různými podněty.

Vláda proto nepodpořila žádost veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové o jeho zrušení.

Celý článek naleznete zde
10. května 2019 Vážení klienti

Dnes v čase od 16:00 do 24:00 proběhne provozní odstávka systému E-Zakazky.cz

Děkujeme za pochopení a těšíme se na spolupráci. Váš tým OTIDEA

Chci začít používat aplikaci Zadavatel.cz


Problémy s přihlášením?

Kontaktujte nás na info@zadavatel.cz

Dodavatelé mají možnost registrace
na adrese: www.e-zakazky.cz/registrace-dodavatel